Telefony:

O naší MŠ

O naší MŠ 2018-11-04T10:54:16+00:00

Mateřská škola, Havlíčkova 1024, Roztoky

Mateřská škola se nachází v centru města, v nádherné zahradě, obklopena vzrostlými stromy a zelení. Tvoří ji čtyři přízemní pavilony a připojená modulová patrová stavba, která byla přistavěna v roce 2011. Celkem je zde 5 tříd po 25 dětech, celková kapacita 125 dětí. Třídy jsou věkově homogenní, pokud to věk dětí dovoluje. Nejmladší děti jsou Žabky a Včelky. Starší děti jsou potom ve třídách Šneků, Motýlů a Berušek. Třídy jsou prostorné, standardně vybavené, s dostatečným množstvím hraček.

Zahrada má průlezkovou sestavu – loď, houpací auto, pružinová houpadla, trampolínu, tři pískoviště, travnaté plochy pro míčové hry a velký bazén. Děti mají k dispozici koloběžky, kočárky, auta, míče a vybavení na písek ve třech zahradních domcích. Součástí zahrady je i umývárna a WC.

Krásné okolí Roztok využíváme k častým vycházkám a výletům. Dobrou dostupnost k Praze využíváme k návštěvám divadel, výstav a prohlídkám památek hlavního města.

Zaměstnanci mateřské školy

Pšeničková Ludmila, uklízečka
Svobodová Marie, pradlena

Koncepce výchovně vzdělávací práce

Pracujeme podle vlastního školního vzdělávacího programu (ŠVP) – Krok za krokem celým rokem. Naším hlavním úkolem je přirozený a všestranný rozvoj dětské osobnosti. Cílem je dítě optimálně rozvinuté po stránce psychické, tělesné, sociální i duchovní – na základě svých možností a zájmů.

Předškolní vzdělávání:

• ovlivňuje celou osobnost dítěte
  • učí být dítě samo sebou
  • učí dítě přizpůsobit se životu ve společnosti
  • poskytuje základy pro zdravé sebevědomí a sebejistotu

Školní aktivity

Divadla, výlety, výstavy, planetárium, vánoční oslavy, tematické karnevaly, rozloučení se školáky.

Mimoškolní aktivity

Atletika – probíhá každé úterý (Motýlci) a čtvrtek (Berušky) pro předškolní děti v sokolovně nebo na stadionu Roztoky – vede V. Hanousková.

Seznamování s anglickým jazykem – Veselá angličtina pro předškoláky – probíhá ve středu v odpoledních hodinách – vede J. Klinkerová.